013-33884573-5 , 09115494055 شنبه تا پنجشنبه 8:00 الی 16:00 گیلان، شهر صنعتی رشت،خیابان صنعت 2 ، خیابان هفتم.
گواهی نامه
استاندارد ملی ایران
بهترین
بهترین در منطقه
آواگستر آسیا(برند آگاس )
تولید کننده لوله های پلی اتیلن کاروگیت
تماس با ما

کاربرد لوله پلی اتیلن در فاضلاب

کاربرد لوله پلی اتیلن در فاضلاب

کاربرد لوله پلی اتیلن در فاضلاب : سیستم‌های فاضلاب برای جمع آوری آب‌های سطحی و یا فاضلاب‌های صنعتی در مجتمع‌های بزرگ صنعتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چون نفوذ سیالات به عمق خاک می‌تواند ضربه جبران ناپذیری به پایه‌ها و تاسسیات زیر زمینی را وارد نماید.
خوردگی، زنگ زدگی و آلودگی خاک از مهمترین دلائل جمع‌آوری آب و فاضلاب‌های صنعتی است .لوله پلی اتیلن  با خواص ضد خوردگی و مقاومت در برابر انواع مواد شیمیائی راه‌حل مناسبی برای جمع‌آوری و انتقال سیالات فاضلابی است.

سیستم‌های فاضلاب برای جمع آوری آب‌های سطحی و یا فاضلاب‌های صنعتی در مجتمع‌های بزرگ صنعتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است

لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله های پلی اتیلن در تمامی مدل‌ها , گریدها و انواع مختلفشان جهت انتقال فاضلاب میتوانند بکار برده شوند. لوله دوجداره کاروگیت و لوله اسپیرال مشخصا جهت انتقال فاضلاب طراحی و تولید میشوند در سایزها و اندازه‌های متنوعی تولید میشوند.لوله تکجداره پلی اتیلن نیز برای انتقال فاضلاب مناسب است ولی جهت انجام اینکار مقرون بصرفه نیست و توجیح اقتصادی ندارد و تنها در مواقعی که فاضلاب با فشار و بوسیله پمپ , به درون لوله پمپ میشود باید بکار برده شود.
لوله های فاضلابی پلی اتیلن به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی بالایی که دارند به انتخاب اول پیمانکاران و مجریان سیستم‌های فاضلاب , بدل شده است و جایگزین تمامی لوله‌های قدیمی شده است.

لوله های فاضلابی پلی اتیلن به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی بالایی که دارند به انتخاب اول پیمانکاران و مجریان سیستم‌ها است .

کاربرد لوله پلی اتیلن در بخش کشاورزی


لوله پلی اتیلن در کشاورزی
 و صنایع وابسته به آن کاربردهای فراوانی دارد , کنترل منابع آبی و جلوگیری از هدر رفت آب و مزایای بسیار و منحصر بفرد لوله‌های پلی اتیلن باعث استفاده بیش از پیش از این لوله‌ها شده است, دوام و استحکام بالا, نصب آسان, کم هزینه بودن, عمر طولانی, سبک بودن, انعطاف پذیری, مقاوت در برابر اشعه نور خورشید, مقاومت در برابر خوردگی , بهداشتی بودن و غیر سمی بودن و تنوع بالا در سایز و اندازه,  تنها برخی از مزایای لوله‌های پلی اتیلن می‌باشد که کشاورزان و دست‌اندرکاران را به استفاده از لوله‌های پلی اتیلن ترغیب می‌کند.
تقربیا در تمامی مزارع , و گلخانه‌های جهان , لوله‌های پلی اتیلن به شکلی مورد استفاده قرار گرفته است , از سایزهای بزرگ این لوله‌ها می‌توان در انتقال آب‌ پر فشار و در شبکه‌ی تقسیم آب استفاده نمودن و در نهایت برای آبیاری گیاهان و زمین‌های کشاورزی از سایز‌های کوچک و ریز استفاده نمود.
اتصالات متنوعی ( دریپر ) جهت آبیاری باغات و مزارع تولید و به بازار عرضه شده است که به وسیله آنها می‌توان میزان آب خروجی را کنترل نمود  و در میزان آب مصرفی صرفه جویی فراوانی انجام داد و از تبخیر و هدر رفت آب جلوگیری نمود.
در جهت صرفه جویی و مصرف بهینه آب در کشاورزی روش‌های مدرن آبیاری فراوانی بوجود آمده است و این روش‌ها هر روز در حال توسعه می‌باشد که لوله‌های پلی اتیلن در تمامی آنها عنصر اصلی می‌باشد و انتقال و کنترل آب بوسیله‌ی لوله‌های پلی اتیلن انجام برخی از سیستم‌های مدرن آبیاری شامل موارد زیر می‌باشد : آبیاری تحت فشار, آبیاری قطره‌ای, آبیاری بوسیله نوار آبیاریآبیاری بارانی , آبیاری موضعی
همچنین در روش‌های سنتی آبیاری و آبیاری سطحی جهت انتقال آب از لوله‌های پلی اتیلن بهره می‌برند تا از تبخیر آب و فرورفتن آب در خاک جلوگیری نمایند و لوله‌ پلی اتیلن دریچه‌داراز بارزترین انواع لوله‌های پلی اتیلن در این امر می‌باشد.

برخی از مزایای استفاده از لوله‌های پلی اتیلن در کشاورزی

– کاهش هزینه‌های مرتبط به سیستم‌های نصب و راه‌اندازی و مدیریت آبیاری
– افزایش سرعت , حجم و فشار انتقال آب پاک به محصولات کشاورزی به صورت کاملا کنترل شده
– کاهش از دست دادن آب و یا نشت آب در مقایسه با سیستم‌های لوله کشی سنتی
– افزایش بهره‌وری از تجهیزات و کارکنان با توجه به نصب و راه‌اندازی آسان لوله‌های پلی اتیلن
– کاهش خطر از کار افتادگی سیستم آبرسانی
– کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری سیستم آبیاری و آبرسانی

About the author

نظر خود را با ما در میان بگزارید